Ostatnio dodane [ proza ]

stajenny. część piąta. [J. P.]
stajenny. część czwarta [J. P.]
stajenny. część trzecia [J. P.]
stajenny. część druga [J. P.]
stajenny. część pierwsza [J. P.]
samotna plaża [J P.]

Ostatnio dodane [ poezja ]

żonglerka [A. S.]
niepokorna [A. S.]
nostalgia [A. S.]
ludzki los [E. J.]
o ponownym znajdowaniu sensu [J. W.]
posłuchaj miły [A. S.]
gumisie [U. P.]
o zwyczajności [S. P.]
cicho sza... [A. S.]
noworoczne szaleństwo [M. K.]
za późno [A. P.]
prośba [I. N.]
gdzie jesteś [M. K.]
twoje oczy [M. K.]
zostałem dziadkiem [J. P.]
uparcie i skrycie [A. S.]
za późno na żal [M. K.]
list [M. K.]
polowanie [M. K.]
czyściec mój [M. K.]
ostatnia decyzja [M. K.]
własny dom [M. K.]
zawiodłeś [M. K.]
prawdziwa [U.P.]
majtki [M. B.]
je suis [M. B.]
samotność [M. F.]
przyspieszam kroku [A. S.]
zakochanie ? [A. S.]
czy już czas [J. W.]


wszystkie dodane ostatnio, a
nie uwzględnione tutaj teksty
dostępne są w archiwum


Warto przeczytać
-
-
-
-
-
-


Dźwiękiem zaplątani

Anna Łotysz
zwierzenia drewnianej róży


Krzysiek Banita Kargól
na śmierć mnie skazano

Krzysiek Banita Kargól
ostatni spacer


więcej zaplątanych w czytane i śpiewane słowa dźwięków pojawi się wkrótce w osobnej zakładce.


Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0Formularz logowania


Witaj, Gość · RSS 2020-01-29, 17:55

W DŹWIĘKU I W SŁOWACH
Zamieszczone nagrania upublicznione zostały za zgodą i przy aprobacie autorów, a wszystkie zawarte w opisach opinie na temat tekstów i wykonań są czysto subiektywne:)


Szukamy chętnych osób, które byłyby chętne użyczyć swoich głosów i nagrać czasami z nami jakiś zaplątany tekst. Jeśli takowe osoby są, to proszę o kontakt.

Krzysiek Banita Kargól
krzysztof.kargol@op.pl

Zaplątani autorzy... Jeśli chcecie sami przeczytać własne wiersze i zamieścić je w takiej formie w werbalnym pokoju, to łapcie za mikrofony... i do dzieła.


ANNA ŁOTYSZ zwierzenia drewnianej róży
Pamiętam kiedy przeczytałem ten wiersz na pewnym portalu poświęconym poezji. Choć nie uważam się za znawcę sztuki lepienia słów, te słowa mnie urzekły (tak jak większość wierszy Ani) i zapadły głęboko w mojej pamięci. Jest kilka takich tekstów do których wracam. Ten jest jednym z nich. Wiersz czyta Anna Marecik.
KRZYSIEK BANITA KARGÓL sublokator
Jeden z tekstów które powstały w drodze... a konkretnie w kilku chwilach gdy autor czekał na przejściu dla pieszych na zielone światło. Pojawił się szkic całości, pierwsze słowa. Jest to też jeden z nielicznych autora tekstów który nie powstawał do muzyki. Co z tego wyszło? Faktem jest, że Sublokator zapoczątkował współpracę i przyjaźń między zaplatanym autorem, a Anką Marecik, która tekst przeczytała. Też była to dla niej nowość...
ANNA PIĄTEK ostatni pociąg
Przyznam, że pociągiem tym jeździłem wielokrotnie. Wiersz przeczytałem dawno temu, ale pamiętam doskonale dreszcze i ciarki które urządziły sobie na moim karku wycieczkę, by nie powiedzieć... wyścigi. Ogrom uczuć, emocji, wręcz złości jaka jest w te słowa zaklęta przygniatał kiedyś, robi dzisiaj, i robić będzie pewnie jeszcze wielokrotnie. Poprosiłem o przeczytanie... Pełen strachu, obaw i niepewności efekt w postaci "werbalnego" pliku wysłałem autorce. Zgodziła się na upublicznienie. Czyta Anna Marecik.
ARKADIUSZ ŁAKOMIAK duży kłopot
Pisanie wierszy dla dzieci to, wbrew pozorom sztuka wymagająca talentu, umiejętności, cierpliwości, i odporności na szczerą krytykę, najmłodsi bowiem potrafią swoje zdanie wyrazić w sposób dosadny, choćby ziewnięciem lub znudzeniem. Nie grozi to Arkadiuszowi Łakomiakowi. Przetestowałem ten "duży kłopot" na gromadce dzieci. Możecie mi wierzyć, nie ziewały... Czyta Anna Marecik. Więcej wierszy dla dzieci w formie czytanej znajdziecie w zakładce Dla dzieci.
 
KRZYSIEK BANITA KARGÓL dziwny stary dom
Jak większość tekstów tego autora, jest to piosenka. W starej części Krakowa stał kiedyś murowany z czarnej cegły, opuszczony dom. Autor by nie był sobą by nie wejść do środka z aparatem przewieszonym przez ramię i ciekawością w oczach. Zdjęcia z upływem czasu zaginęły podczas kolejnej przeprowadzki, pozostała piosenka. I takie dziwne uczucie, że są takie miejsca... Struny gitar szarpie i do mikrofonu porykuje autor.
SYLWIA POTIOPA do bólu
Uśmiech od ucha do ucha, kolorowy słonik w uchu w formie kolczyka, a wszystko wkomponowane w szarość z odcieniem melancholii. Takie pojawiają się (w mojej głowie) obrazy kiedy spotykam się tekstami Sylwii. Czasami zastanawiam się czy to możliwe, że widzę w nich ułamek siebie... Czyta Anna Marecik.
KRZYSIEK BANITA KARGÓL tyle chciałem (pamięci Stanisława K.)
Był kiedyś taki dzień, taka chwila... I powstał ten tekst, swego rodzaju list wysłany w przestrzeń. Może dotarł do adresata.
Do mikrofonu zawodzi jękliwie autor tekścidła.
TOMASZ APANASIUK zupka małej foszki
Tomasz Apanasiuk to ktoś kto z taką samą swobodą pisze teksty dla tych bardziej leciwych odbiorców, jak i dla najmłodszych. Choć rodzi się pytanie, czy aby na pewno dla najmłodszych? Skoro z takim samym zainteresowaniem i uśmiechem na twarzach czytamy je wspólnie... Czyta Anna Marecik.
KRZYSZTOF BANITA KARGÓL pustostan
Kolejny zapis chwili i kolejny tekst który powstał jakby sam, bez zbytniej ingerencji zaskoczonego poniekąd autora. Czyta Anna Marecik.
 Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz